Online Alışveriş Mağazamız açılmıştır !
Markete Git

Ağustos 2015, E-Bülten

 
     

 

Power Elektronik Bülten

              Ağustos, 2015 www.powerelektronik.com.tr

  www.powersolar.com.tr

2016 yılında  DUBAİ FUARINDA’ YIZ..

1-3 MART 2016 tarihinde Dubai Middle East  Elektrik Elektronik fuarındayız…

Tüm müşterilerimizi fuarda standımıza bekleriz.. 

VISIT US 01-03 MARCH 2016 DUBAI MIDDLE EAST ELECTRICITY EXHIBITION

Hall-1 Concourse area /CA20

MANİSA BAYİMİZ..

Power ürün kalitesi ile Manisa ve bölgesinde Solar Enerji sistemlerimiz dahil olmak üzere ürünlerimizin satış ve servis desteğini vererek  müşterilerimize daha yakın olmaya devam edeceğiz..

AR-GE PROJELERİ

Almış Olduğumuz Destekler

1)Power Elektronik olarak 5 yıldır başarı ile üretilmekte olan  Teydeb destekli  DSP kontrollü bağımsız çift çıkışlı redresör akü şarj cihazı 5000 adedin üzerinde üretimi yapılmıştır.

2) Teydeb destekli 2. Projemiz DSP kontrollü trafosuz teknoloji yüksek verimli Swithchmode 3 faz giriş 3 faz çıkışlı UPS sistemi.

UŞAK PROJESİ..

300 kWp Uşak Projesi anlaşmasını yaparak çalışmalara başladık. Yurt geneli bu proje ile 10 MWp’ i aştık. 16 yıllık başarımızı her zaman her yerde göstermeye titiz ve güven vererek devam edeceğiz.

BİTİRME TEZLERİNİ DESTEKLİYORUZ..

Üniversite Sanayi işbirliği ile tüm Üniversitelerimize çağrıda bulunduk hepsinden gelecek ilgi alakayı değerlendiriyoruz..

GİRESUN BÖLGE BAYİMİZ..

Ada elektrik otomasyon Ertan Aslan ve Ekibi 10. Yılını doldurdu. Uzun sağlıklı yıllar dileriz.

                    

KTÜ İLE ORTAK ARGE ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR !

Türkiye’ de Üniversite sanayi işbirliği ile öğrencilerimizi gerçek anlamda sanayi Argesi yapmaya teşvik ediyor ve destekliyoruz.

DSİ SOLAR PROJEMİZ…

Devlet Su İşleri Adıyaman Gölbaşı Solar Projemiz ( 2.2 MWp ) için çalışmalara başladık. Türkiye'nin ilk resmi büyük Solar projesini yine PowerSolar ekibi tarafından yapıyor…

Geçen yıl 30.04.2014 tarihinde  MGM kabullerini yaptırdığımız ve 1 yıl boyunca yapılan ölçümlerde Tesla Enerji A.Ş. firması Türkiye' de en büyük RES santrali kurma hakkına sahip oldu. Tesla Enerji A.Ş. firmasına Power Solar RES departmanını tercih ettiği için teşekkür eder Power Group ile büyük başarılı karlı projeler dileriz.

http://powersolar.com.tr/?/=913

1 MWp TAVUK ÇİFTLİĞİ ÜZERİ PROJEMİZ

 

 

 

 

BOLU BAYİMİZİ ZİYARET ETTİK..

 

 

 

 

KIBRIS BÖLGE BAYİ ZİYARETİ..

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs bölge bayimizi ziyaret ederek bölgede birçok projelere imza attık gelecek yılların planlarını yapıp hızla yol almaya devam edeceğiz.

Genel Teknik Bilgiler- Ağustos Bülteni OnLine UPS nedir? UPS' ler genel olarak 3 çeşide ayrılır.Bunlar;

1-) Eviricinin sürekli devrede olduğu beklemesiz olarak çalışan OnLine UPS’ ler, 2-) Şebeke etkileşimli olarak çalışan Line Interactive UPS’ lerdir, 3-) Eviricinin sadece şebeke arızası durumunda yükü beslediği, beklemeli olarak çalışan Off Line UPS (Stand-By UPS)' ler,

OnLine UPS’ lerde şebekede enerji olsun ya da olmasın yük sürekli olarak evirici üzerinden beslenir. Şebekede enerji olduğu sürece hem aküler şarj edilir, hem de şebeke ile aynı frekansta çalışan evirici yardımıyla yük beslenir. Şebekede kesinti olması durumunda aküden aldığı enerjiyi yüke aktarır. Yükün bu biçimde beslenmesi sırasında şebekeden veya aküden besleniyor olması UPS çıkış gerilim kalitesi ve sürekliliğini değiştirmemektedir. Son teknoloji ürünler hep OnLine UPS mantığı ile üretilmektedir.

Online UPS sistemleri, motor-jeneratör uygulamaları gibi dengesiz frekansın sorun olduğu alanlarda da kullanılabilir. Ayrıca aşırı yüklenme, aşırı ısı, kısa devre gibi UPS üzerinde oluşan herhangi bir arıza durumunda yük Statik Anahtarlar üzerinden kesintisiz olarak şebekeye aktarılır. En iyi çıkış OnLine UPS sistemlerinde elde edilir. Çünkü şebeke arıza durumu hariç daima AC/DC/AC dönüşümü ile yüke enerji sağlar. Çıkış bu yüzden Off Line ve Line Interactive UPS sistemlerinden daha iyidir.

 

 

Line Interactive UPS’lerde şebeke varken evirici pasiftir ve bu durumda şebeke gerilimini regüle eden kısım ve akü şarj birimi aktiftir. Akü grubu ve evirici kısmı, şebeke enerjisi kesildiğinde devreye girer ve aküler üzerinden yükü besler. Akülerin doldurulması şebekenin normal olduğu durumda eviricinin ters yönde işletilmesiyle sağlanır.

Şebeke hatası oluştuğunda Statik Aktarım Anahtarı açılır ve güç akışı akülerden UPS çıkışına doğru akmaya başlar. Çıkışa bağlı olan düşük anahtarlama geçişi özellikli regülasyon sistemi sayesinde gerilim düzenlemesi sağlanır ve gerçek düşük şebeke geriliminde (Brownout) de UPS’in çalışması sağlanır. Aksi halde UPS anahtarlarının aküden çalışma durumuna geçirilir. Bu durum UPS’in çok zayıf şebekelerde de çalışabilmesine imkan vermektedir.

Line Interactive UPS'ler piyasada özellikle voltaj regülasyonlu UPS olarak bilinmektedir. Bu doğrudur ancak; line interactive UPS'lerin birçoğu giriş gerilimini belirli toleranslar içerisinde kaldığı sürece olduğu gibi çıkışına yani yüke vermektedirler. Bu toleranslar cihaz üreticilerinin tercihine bağlı olarak değişebilmekle birlikte genel olarak 200 VAC ile 235 VAC aralığında oynamaktadır. Bu durum hassas cihazlar için oldukça önemli bir risktir.

 

Off Line UPS (Stand-By UPS)’ lerde şebekede enerji bulunduğu sürece yük şebekeden beslenir, ancak evirici hazır bekletilir ve şebekede enerji kesildiği anda devreye girerek yükü beslemeye devam eder. Off Line UPS’ ler tercih edilirken şebeke kesintisi durumunda devreye girme süresi en kısa olanı tercih edilmelidir. Daha çok tek kullanıcılı bilgisayar sistemleri ve çok hassas olmayan elektronik cihazlar için uygundur. 

 

İş İlanı(Tekniker/Teknisyen/Mühendis)

Kesintisiz güç kaynağı sektöründe bakım, onarım ve tamir de çalışacak Elektrik/Elektronik teknisyenleri aranmaktadır!

Genel Nitelikler:

-Güç Elektroniği ve UPS sektöründe deneyimli

-Teknik lise, endüstri meslek lisesi ve yüksek okulların Elektrik/Elektronik/Endüstriyel bölümlerini bitirmiş olmak

-Tercihen Anadolu yakasında,Ümraniye oturmak.

-B sınıfı araç ehliyeti sahibi olmak

-Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması

-Tercihen ingilizce bilen

-Seyahat engeli bulunmayan

 
 

İş İlanı(Ar-Ge Mühendisi)

İş tanımı:

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS), Redresör ve İnvertör pazarında üretim yapan firmamız Ümraniye-Çakmak’ta  kendi binasında  proje sorumluluğu vermek amacıyla Ar-Ge Mühendisi aramaktadır. Tübitak ile destekli olarak yürütülebilen ve aynı zamanda ticarileşmesini de sağladığımız ürünlerimizin yazılımsal ve donanımsal tasarımı, ürün geliştirme , test etme ve seri üretime hazır hale getirme aşamalarında görev alacak olan aday , ilgilendiği projelerde sorumluluk sahibi olacak  ve kariyer gelişimi imkanları da bulacaktır.Uygun niteliklerdeki takım arkadaşlarının firmamıza başvurmalarını rica ederiz.

Genel nitelikler:

* Güç elektroniğinde tecrübeli , kontrol ve modülasyon tekniklerinde bilgi ve deneyim sahibi  * Microchip-DSPIC33F ve DSPIC33E serisi DSC'lerinde ve Texas-C2000 serisi DSC'lerinde uygulama yapmış * Orcad,Eagle gibi çizim programlarına hakim, şematik ve kart tasarımı yapabilen * İngilizceyi iyi bilen * 2-10 yıl deneyimli * Üniversitenin Elektrik&Elektronik bölümlerinden mezun * Erkek adaylar için askerliğini yapmış * Tercihen Ümraniye çevresinde ikamet eden

Görüş ve önerileriniz için e-posta adresimiz

info@powerelektronik.com.tr