Online Alışveriş Mağazamız açılmıştır !
Markete Git

Ağustos 2019, E-Bülten

                                                                                               

 

E-Bülten Ağustos 2019, E-Bülten

 

Partnerlerimize teknik bilgi ve eğitim vermeye devam ediyoruz..

 

 

 

Irak Erbil Çatı Projemiz;

15 kWp gücünde Irak Erbil projemiz tamamlanmıştır.

 

 

 

 

 

Radyo Endüstriye konuşmacı olarak katıldık.

http://radyo.stendustri.com.tr/power-elektronik-ceosu-vedat-emanet-basarili-bir-gunes-enerjisi-projesi-icin-iyi-bir-tasarim-ve-hesaplama-gerekiyor/

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodrum Otel Projemiz..

42 kWp Bodrum Muğla Otel Projemiz tamamlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali ekibini firmamızda ağırladık. AR-GE’ mizi gezdirdik.

 

 

 

 

Temiz Enerji Artık Çatılarınızda !

Temiz enerji kaynaklarından güneş enerjisi piyasası ve iş dünyası tarafından uzun süredir beklenmekte olan yönetmelik nihayet çıktı. Piyasada kısaca “mahsuplaşma yönetmeliği” olarak da geçen “Elektrik Piyasası’nda Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin güncellenmesiyle artık işletmeler ve kamu kurum ve kuruluşları çatılarına kuracakları güneş enerjisi sistemleri (GES) ile kendi ihtiyaçları olan elektriği üretecekler ve ürettikleri ihtiyaç fazlası elektriği şebekeye satarak ek bir gelir elde edebilecekler. 12 Mayıs 2019 tarihinde EPDK tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle lisans alma ya da şirket kurma zorunluluğu olmadan elektrik üretim limiti 5 MW’ye kadar yükseltilmiş oldu.

Mahsuplaşma nedir?

Yeni yürürlüğe giren yönetmelik sayesinde çatı tipi GES yatırımı yapan firmalar işletmelerinin çatısında üretecekleri ihtiyaç fazlası elektriği şebekeye verip 10 yıl süreyle elektrik satış fiyatı üzerinden gelir elde edebilecekler. Bu sistemlerde kullanılan çift yönlü elektrik sayaçları hem üretimi hem tüketimi ölçebiliyor ve ay sonunda çıkan farka göre net elektrik miktarı hesaplanarak mahsuplaşma yapılıyor.

Yatırım maliyetleri de ucuzladı!

Bu sistemin bir diğer avantajı, şebekenin bir akü gibi çalışmasını sağlayarak ihtiyaç fazlası elektriği depolaması ve ihtiyaç olduğunda kullanması için firmalara geri verebilmesi. Bir başka deyişle, firmalar ekstra bir akü/depolama yatırımı yapmadan da şebekeyi kendi enerji depoları gibi kullanabilecekler.

 

Power Elektronik & Power Solar Enerji ekibi Endonezya ortaklarını ziyaret etti..

Power Elektronik A.Ş 20. yılında AR-GE Merkezi olma hakkına sahip olmuştur.

Savunma sanayi ve yurtdışı birçok ülkelerde işbirlikleri ile özel ürünler farklı projelere nitelikli ürün çözümleri sunan dünyada sayılı firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

 

Power Elektronik A.Ş has become the R & D Center in its 20th year. Specialized in defense industry and cooperation in many countries abroad, special products have managed to be among the few companies in the world offering qualified product solutions to different projects.

ARUS Üyeliğimiz kabul edilmiştir. Power Elektronik San. ve Tic. A.Ş. olarak ARUS Üyesiyiz..

Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi ve

Ostim Enerjik üyesiyiz.